VII Niedziela Wielkanocna – C

Dz 7,55-60

A on pełen Ducha Świętego patrzył w niebo i ujrzał chwałę Bożą i Jezusa, stojącego po prawicy Boga. I rzekł: Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga. A oni podnieśli wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili się na niego wszyscy razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali, a świadkowie złożyli swe szaty u stóp młodzieńca, zwanego Szawłem. Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: Panie Jezu, przyjmij ducha mego! A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: Panie, nie poczytaj im tego grzechu. Po tych słowach skonał.

Ap 22,12-14.16-17.20

Oto przyjdę niebawem, a moja zapłata jest ze Mną, by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca. Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec. Błogosławieni, którzy płuczą swe szaty, aby władza nad drzewem życia do nich należała i aby bramami wchodzili do Miasta. Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy Kościołów. Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida, Gwiazda świecąca, poranna. A Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź! A kto słyszy, niech powie: Przyjdź! I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie, kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie. Mówi Ten, który o tym świadczy: Zaiste, przyjdę niebawem. Amen. Przyjdź, Panie Jezu!

J 17,20-26

Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich.

Ut unum sint … Aby byli jedno …

Wstrząsająca jest modlitwa Chrystusa o jedność: „Ojcze Święty proszę nie tylko za nimi, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze we mnie, a ja w Tobie, aby i oni stanowili jedno w Nas, aby świat uwierzył żeś Ty mnie posłał”.

A w chrześcijańskim świecie tyle podziałów i to nie tylko na wielka skalę, między katolikami a prawosławiem, kościołami protestanckimi i innymi odłamami chrześcijaństwa, ale także w naszych parafiach, wspólnotach religijnych i zakonnych … Tyle podziałów i rozłamów, nieporozumień i rozdźwięków … Skąd się to wszystko bierze, co jest przyczyną tych wszystkich dyskusji, rozłamów i nienawiści? Może przyczyną tego jest fakt, ze my GO jeszcze nie znamy, żeśmy nie poznali ani Ojca, ani Syna? Może przyczyną jest fakt, że szukamy własnych racji, które różnią i rozbijają, a nie Prawdy, która jednoczy?

I piękny gest Papieża Jana Pawła II, który w czasie wizyty w Atenach 4 maja 2004 roku zaproponował arcybiskupowi Aten Christodulosowi, wspólną modlitwę, wspólne „Ojcze Nasz”.

A gdybyśmy i my, włączyli się w ten nurt Chrystusowej modlitwy … „ut unum sint” …

Zamiast się kłócić i spierać w naszych parafiach w naszych wspólnotach religijnych i zakonnych, zamiast dyskutować i wytaczać najcięższe argumenty za i przeciw, zamiast szukać rozwiązań najtrudniejszych problemów na drodze dyskusji czy „demokratycznych” głosowań módlmy się o jedność.

Ojcze nasz …
święć się imię Twoje,
przyjdź Królestwo Twoje …
bądź wola Twoja …

Autor: komory

Absolutely not important

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.