fanatyzm antyreligijny …

Dużo mówi się, a nawet krzyczy ostatnio o fanatyzmie religijnym. Każdego, kto ośmieli się przyznać do tego, że wierzy, uczestniczy w życiu kościoła, kieruje się w swoim życiu wartościami religijnymi oskarża się natychmiast o religijny fanatyzm, moheryzm, o religijne zaślepienie i klerykalizm. Sądzę jednak że należy mówić także i to zdecydowanie o fanatyzmie antyreligijnym, który zatacza coraz szersze kręgi staje się coraz bardziej drapieżny, bezlitosny, brutalny, a nawet wulgarny. Przykładem takiej postawy jest to, jak zaszczuto w bezpardonowy sposób Arcybiskupa Stanisława Wielgusa, który stał się jedną z pierwszych ofiar antyreligijnego fanatyzmu. Czy chociażby poniższa wypowiedź znanej już z fanatycznych wypowiedzi pani poseł, rzekomo tak bardzo zatroskana o emerytów. Przewrotność i antyreligijna zjadliwość takich fanatycznych wypowiedzi rzuca się niemal w oczy.

„Parlamentarna katoprawica uwierzyła, że Świątynia Opatrzności Bożej jest zabytkiem od momentu poczęcia i nawet, jak jest poroniona, poroniona być nie może. Tydzień temu na donoszenie sakralnej ciąży znowu dała. Tym razem 40 milionów zł z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Biedni emeryci. Rząd kłamie, że nie dostaną mniej. Oczywiście dostaną. Nie mniej niż chciała im dać wicepremier Gilowska, ale mniej niż mogliby dostać. Ściśle o 40 milionów zł mniej. Wygląda na to, że opatrzność przestała czuwać nad biednymi emerytami. Na czas głosowań przeniosła się do Świątyni. Nie Bożej. Do Świątyni Obłudy. Bóg nie ma z tym nic wspólnego” – podkreśla Senyszyn.

A to przykład kazania kapłanki nowej religii ….

czytaj dalej
blog fanatycznej posłanki

Autor: komory

Absolutely not important

4 myśli na temat “fanatyzm antyreligijny …”

 1. Pomocy! Znowu o Senyszyn. Gdzie nie zaglądnę wszyscy piszą o Senyszyn albo wpisują się na jej blog. Tak sobie myślę że jak ktoś sieje nienawiść i głupotę to należy go zostawić w samotności niech się ze sobą męczy. A tu wszyscy tylko Senyszyn i Senyszyn. 😀

  Swoją drogą to zapraszam do Maruchy , bo tam długa dyskusja na temat świątyni.

  Polubienie

 2. „Tak sobie myślę że jak ktoś sieje nienawiść i głupotę to należy go zostawić w samotności niech się ze sobą męczy.” – Nie bardzo się z tym zgadzam …. Ludzi chorych trzeba leczyć. A ja akurat o niej, bo jest to doskonały przykład antyreligijnego fanatyzmu. I tak gwoli ścisłości, to mój post był akurat nie o niej, ale właśnie o anty-religijnym fanatyzmie. 🙂 pozdrawiam szybkiego DRUIDH’a 🙂

  Polubienie

 3. Ja już z Tobą nie dyskutuję 😉
  Dobrze, dobrze, otocz Panią Senyszyn leczniczą troską. To akurat zdecydowanie jej się przyda.

  A tak w sumie to ludzie pokroju Senyszyn (w zasadzie to wszyscy fanatycy nienawiści) już mnie po prostu nudzą. Może jak się nimi wszyscy znudzimy to oni sobie gdzieś pójdą? Takie naiwne marzenie.

  To jest ciekawa uwaga (bo moja) ale ich wszystkich łączy nienawiść. Oni w zasadzie choćby byli z przeciwnych obozów to cieszą się sobą, bo widzą kogoś kto nienawidzi i mogą usprawiedliwić siebie. Straszne. (???)

  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.