duchowa adopcja dziecka nienarodzonego …


W dzisiejszym świecie ludzie coraz bardziej dążą do przekraczania wszelakich naturalnych granic. Chcą się stać panami życia i śmierci. Chcą nie tylko być właścicielami własnego życia, ale sądzą też, że należy do nich życie innych osób. Od wieków człowiek pragnął dominować nad drugim, toczyły się wojny, które miały na celu podporządkowanie sobie ludzi, a w wielu sytuacjach nawet masową eksterminację. Szczególnie było to widoczne w latach II wojny światowej, kiedy to hitlerowcy dążyli do całkowitego wyniszczenia Żydów i do utworzenia aryjskiej Rasy Panów. Zło zbierało wtedy wielkie żniwa. Patrząc z perspektywy historii widzimy, jak ogromne było to żniwo. Na szeroką skalę mordowano bestialsko niewinnych ludzi – kobiety, mężczyzn, starców i dzieci. Pamiątką po tych czasach są relacje osób, które przeżyły, ich przerażające wspomnienia a także miejsca kaźni wielu milionów (obozy koncentracyjne, lasy pełne mogił itp.). Był to czas okrutny i nikt nie pragnie jego powrotu.

A jak jest obecnie? Czy coś się zmieniło? Z pewnością zmieniła się taktyka złego. Zaczął uderzać w miejsca szczególnie bolesne i ponownie żniwo jego może być wielkie. Najgorsze jest to, że działa on za aprobatą ludzi. Ludzie znowu stali się wykonawcami jego woli zniszczenia. Oczywiście nadal dochodzi do wielkich konfliktów zbrojnych, pojawiło się też zagrożenie terroryzmem. Ale, co równie straszne, zły jakby zaczął niszczyć wszystko od podstaw. Z siłą uderzył w najmniejszą ale i najważniejszą „komórkę” społeczeństwa i Kościoła. Zaatakował rodzinę mówiąc: „Po co ci ten stary ojciec. Nie przyda ci się już do niczego. Daj mu spokojnie odejść na tamten świat”. I tak pojawiła się eutanazja. Albo przemówił jeszcze inaczej: „Kolejne dziecko i kolejny problem. Nie jest ci ono potrzebne, to zbyteczny ciężar. Jesteś wolnym człowiekiem, pozbądź się go.” I tak pojawił się na świecie problem aborcji. Szatan wykorzystuje ludzi, którzy decydują się na pozbawienie życia nienarodzonego jeszcze dziecka. Uważają, że przez ten ruch pozbędą się wielkiego dla nich problemu. Zbrodniczy akt zabicia człowieka jest pierwszym i największym złem. I w tym momencie ludzka naiwność, która podpowiada, że „tak jest dobrze”, bierze górę nad miłością i rozsądkiem, a pojawiające się konsekwencje tego czynu zaczynają niszczyć osobę, która go dokonała. Chodzi tu o konsekwencje zdrowia fizycznego i psychicznego. I choć mogą się zdarzyć przypadki kobiet, które mówią, że nic złego po aborcji z nimi się nie dzieje, to jest to tylko ukrywanie prawdy, a raczej uciekanie przed nią. Bardzo prawdopodobne jest to, że w psychice kobiety pozostanie wielki uszczerbek (chyba zbyt łagodne słowo). Można tu mówić o przypadkach pojawiającej się schizofrenii, psychozy maniakalno – depresyjnej, chęci popełnienia samobójstwa. Pojawiają się też choroby psychosomatyczne, takie jak: anoreksja, bulimia, astma. Efektem tego mogą być przedwczesne porody przy następnych ciążach a nawet poronienia. W tym momencie jedna tragedia może pociągnąć za sobą następną.

więcej tutaj

Duchowa adopcja dziecka poczętego jest:

– modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki,
– osobistym wypełnieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu,
– pomocą dla osób cierpiących z powodu grzechu aborcji.

Modlitwa ta trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej („dziesiątka” Różańca) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia (nie są obowiązkowe). Duchowa adopcja powstała po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej. W 1987 roku została przeniesiona do Polski.

Każda osoba, która zechce przez dziewięć miesięcy modlić się za jedno dziecko odmawiając dziesiątek Różańca oraz zamieszczoną poniżej modlitwę może stać się członkiem naszego dzieła.

Modlitwa w intencji adoptowanego dziecka

Panie Jezu! Za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem/adoptowałam, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś.
Amen.

+ 1x Ojcze Nasz, 10x Zdrowaś Maryjo, 1x Chwała Ojcu
+ ewentualnie jakieś wyrzeczenia ofiarowane w tej intencji.

Autor: komory

Absolutely not important

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.