interesujące …

Na jednym z forów, ktoś napisał:

1. Jeżeli homoseksualizm jest naturalną i nie chorobliwą cechą genetyczną (jak np. kolor oczu) to w trakcie tak długiej historii ludzkości już dawno by wyginął, gdyż homoseksualiści się nie rozmnażają. Nawet gdyby ta cecha przetrwała jako recesywna to najwyżej kilka pokoleń

2. Jeżeli zaś homoseksualizm jest błędem genetycznym, czyli mutacją, to – podobnie jak inne tego rodzaju przypadki – powinien zostać uznany za chorobę. Jest tak np. w wypadku hemofilii czy mukowiscydozy

3. Jeżeli zaś homoseksualizm ma podłoże kulturowe (czyli homoseksualistą można się stać na skutek różnych wydarzeń w trakcie życie) powinien zostać uznany za występek i ścigany za obrazę moralności publicznej. Bo skoro można się stać homoseksualistą, to można także przestać nim być

Poza powyższymi trzema możliwościami nie widzę żadnej innej. Którakolwiek z nich zachodzi nie można – czego domagają się homoseksualiści – uznać homoseksualizmu na normę równą heteroseksualizmowi.

Autor: komory

Absolutely not important

10 myśli na temat “interesujące …”

 1. Punkt 2 sugeruje że powinniśmy leczyć również geniuszy i ludzi, dla których mutacja była korzystna.
  Punkt 3 mnie też ścigali za leworęczność. Bo skoro tak akurat się złożyło że chętniej brałem długopis do lewej ręki to mogło też przecież się złożyć w drugą stronę.

  Polubienie

 2. Geniusze się jednak rozmnażają i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ta „genetyczna cecha” czy nawet „mutacja” się przedłużała, co nie jest możliwe w przypadku wzmiankowanym w notatce. Podobnie leworęczność nie wyklucza przedłużania gatunku i jako cecha nawet recesywna może przetrwać nawet przez pokolenia.

  Polubienie

 3. Uważasz więc, że to czy ktoś jest gotowy przedłużać ludzki gatunek jest czynnikiem, który powinien decydować czy uznać go za zdrowego czy za chorego. (?)
  Homoseksualiści też mogą się rozmnażać tylko, jak się domyślam, nie są tym zainteresowani. Homoseksualistą nie jestem więc ciężko mi zgadnąć co oni myślą na temat prokreacji. Trochę podejrzewam, że jest to różne w różnych przypadkach.
  Zdanie 3 jest bardzo niebezpieczne bo feruje wyrok bez uzasadnienia.

  Polubienie

 4. odpowiadam na pytania:
  1 – nie, nie uważam, że przedłużanie gatunku jest czynnikiem decydujacym o zdrowiu lub chorobie, ale jeśli homoseksualizm jest chorobą, to należy ją leczyć, a nie propagować.
  2 – „Homoseksualiści też mogą się rozmnażać” – a to ciekawe jak? Chyba przez pączkowanie :-). A że nie są tym zainteresowani, to oczywiście prawda, tylko pozostaje pytanie: „a czym oni(one) są zainteresowani, skoro domagają się praw normalnej rodziny??”
  3 – uzasadnieniem zdania 3-go są zdania 1 i 2, bo dlaczego niby homoseksualizm ma być uznawany i tolerowany, a np. pederastia, czy zoofilia nie???

  A wogóle te trzy (cytowane) punkty są -jak mniemam- odpowiedzią na postulat „kochających inaczej”, że homoseksualizm jest cechą genetyczną, że jest wrodzony.

  Polubienie

 5. Z tego co ja zrozumiałem każde z tych trzech zdań, w intencji autora, opisuje jedną z możliwości czym homoseksualizm mógłby być. W rozumieniu autora nie ma innych możliwości. Autor opisuje więc 3 sytuacje – z tym się zgadzam, więcej możliwości raczej nie ma. Następnie jednak wyciąga wnioski jak króliki z kapelusza. Dokonuje kilku błędów w logicznym rozumowaniu.
  ad 2. Zakłada że mutacja = choroba, co jest nie prawdą.
  ad 3. Zakłada że homoseksualizm jest społecznie zły. Bardzo wątpliwe założenie. Dlaczego jest zły? Jedyne nadające się na odpowiedź stwierdzenie obecne w tekście to: Bo się nie rozmnażają. Twierdzę że istnieją inne grupy w społeczności, które się nie rozmnażają (a mają biologiczną możliwość) i nikt o nich nie mówi że są złe.

  Więc odnośnie Twojego komentarza:
  1. OK.
  2. Homoseksualiści mają biologiczną możliwość rozmnażania się – nie są impotentami. O to mi chodziło wcześniej.
  Czy h. powinni mieć prawo zakładać rodziny to jest temat odrębny, co nie znaczy że nie ważny. Powyższy post jest na temat tego czym jest homoseksualizm.

  Osobiście uważam, że h. jest efektem mutacji i/lub przeżyć danej jednostki i jako taki jest raczej niewyleczalny. Czasem może być efektem wpływów kulturowych. Nadzieja że z homoseksualisty uda się zrobić heteroseksualistę jest mniej więcej taka jak ta że z heteroseksualisty da się zrobić homoseksualistę.

  Polubienie

 6. Sam napisałeś, że homo nie są zainteresowani rozmnażaniem, a skoro tak to powinni wymrzeć, jako podgatunek i ta cecha genetyczna nie powinna się już pojawiać. Nie jest więc homoseksualizm cechą wrodzoną, czy genetyczną. A jeśli piszesz, że jest wynikiem mutacji to raczej mutacji społecznej lub moralnej i jako, że jest przeciwny sam sobie nie może się przenosić w sposób dziedziczny. Zgadzam się z poglądem, ze jest on „efektem wpływów kulturowych”, ale to tak samo jak np. inne efekty wpływów kulturowych. To jednak nie zmusza automatycznie do zaakceptowania -jako zdrowych i poprawnych- wszystkich kulturowych zmian. No i nie wmawiaj, że homoseksualizm jest zgodny z naturą, tzn. preferuje, albo akceptuje jego istnienie, bo skoro tak, to wtedy natura podcinałaby w tym wypadku gałąź na której siedzi.

  „ad 2.” – proszę mi powiedzieć jakie są przewidywalne długofalowe skutki mutacji zwanej „homoseksualizm”
  – proszę podać inny przykład mutacji, która nie jest chorobą …

  Ponadto nie bardzo widzę w cytowanym fragmencie błędy logiczne. Wspomniane przez Ciebie nie są błędami z punktu widzenia logiki, ale błędem w rozumieniu …
  A czy homoseksualizm jest społecznie zły i dlaczego … to jest to dziedzina etyki i sądzę, że -przynajmniej dla katolików- tutaj nie ma dyskusji. Pismo św. i nauczanie moralne są w tym względzie wystarczająco jasne. Co do niekatolików, to możemy dyskutować o sensie i możliwości istnienia moralnego prawa naturalnego. Ale wtedy wracamy do punktu pierwszego, że gdyby homoseksualizm był naturalną mutacją, to sam by się „wykończył”. Homoseksualiści wymarliby bezpotomnie, bo „nie są zainteresowani w rozmnażaniu”. A jeżeli tak, to powtarzam pytanie w czym są zainteresowani????

  Polubienie

 7. Jako uzupełnienie:

  „W książeczce zatytułowanej „Wartości europejskie”, Maciej Giertych zauważa, że homoseksualizm jest „z biologicznego punktu widzenia bezużyteczny”, ponieważ nie prowadzi do prokreacji, która jest „biologicznym celem popędu seksualnego”.

  Maciej Giertych który jest profesorem dendrologii, (zrobił habilitację z genetyki), twierdzi dalej, że homoseksualizm „nie jest stanem wrodzonym”, że „to defekt nabyty w drodze wychowania”.

  Zdaniem eurodeputowanego – ludzie, którzy uważają, że homoseksualizm jest normalnym stanem i chcą głosić tę opinię, czy też to, że sami są aktywnymi homoseksualistami, powinni być trzymani z daleka od zawodów, gdzie mogliby wywierać wpływ na nieletnich. – Zdecydowanie nie chcę, aby nauczyciele promowali w szkołach swoje nieuporządkowane obyczaje seksualne – dodaje.

  – Homoseksualizm, podobnie jak rozwiązłość seksualna, są prywatnymi problemami, które powinny być traktowane z jak najmniejszym rozgłosem. Nie trzeba dodawać, że publiczne demonstracje wspierające homoseksualizm, jak parady gejów, powinny być oczywiście zakazane – pisze Maciej Giertych.

  Zastrzega przy tym, że opowiada się za tolerancją wobec homoseksualistów, ale uważa ich „za tę samą kategorię ludzi, co cudzołożników”. – Potępiam cudzołóstwo, ale toleruję cudzołożników – tłumaczy.

  Więcej – tutaj

  Polubienie

 8. Homoseksualizm może być mutacją trafiającą się często. Wykluczyć tego nie sposób. Zaryzykował bym poparcie Kinseya w jego przekonaniu że ludzie mają skłonności do jednego jak i do drugiego i od wielu czynników zależy w którym kierunku człowiek się rozwinie.
  ad 2. Nie twierdzę, że homoseksualizm jest mutacją. Podważam jedynie stwierdzenie „mutacja = choroba”. BTW to rzeczywiście nie są błędy logiczne.
  ad 2b. trawienie laktozy jest efektem mutacji. Lubisz mleko, prawda? 🙂
  Skoro homoseksualizm jest efektem złego wychowania czy też jakichś komplikacji psychicznych to czemu jest ich tak dużo (3-5% społeczności). Po drugie powinna istnieć możliwość leczenia z homoseksualizmu a póki co o takowych skutecznych terapiach nie słyszałem.

  I jeszcze jedno: na jakiej postawie zakwalifikować h. jako chorobę. Żadnych szkód organizmowi nie wyrządza. Sam też napisałeś że niechęć (taka przy okazji) do przedłużania gatunku nie może być podstawą uznania czegoś za chorobę.

  Co do Maciusia to:
  może jest specjalistą od genetyki ale zdaje się że nie od wychowania więc
  (1) nie powinien się w tej sprawie wypowiadać jako ekspert
  (2) twierdzi że skoro h. nie ma podłoża genetycznego to musi być efektem wychowania. To jest już błąd logiczny.

  Nie możemy h. traktować jak rozpustników i cudzołożników – h. jest życiową tragedią i strasznym obciążeniem psychicznym.

  Polubienie

 9. „Homoseksualizm może być mutacją trafiającą się często.” i co z tego? To wcale nie znaczy, że jest to normalne???
  „trawienie laktozy jest efektem mutacji. Lubisz mleko, prawda?” AIDS jest efektem zmutowanego wirusa …. Lubisz AIDS 🙂 ???
  „I jeszcze jedno: na jakiej postawie zakwalifikować h. jako chorobę. Żadnych szkód organizmowi nie wyrządza.” – Alzheimer zasadniczo też żadnych szkód organizmowi nie wyrządza , bo ci ludzie nie cierpią …

  „h. jest życiową tragedią i strasznym obciążeniem psychicznym.” – zgadzam się, ale nie usiłuj mi wmówić, że to norma i coś co jest zgodne z naturą, skoro -cokolwiek by nie powiedzieć – Maciuś ma rację pisząc, że „homoseksualizm jest z biologicznego punktu widzenia bezużyteczny” i dlatego natura nie może preferować czegoś, co nie służy przekazywaniu „samolubnego genu” …

  A poza tym, to nie widzę też powodu dla którego wykluczasz kogokolwiek z dyskusji na ten temat ??? Każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania i zdanie każdego jest o tyle uprawnione o ile jest uzasadnione merytorycznie, a w wypadku wypowiedzi Giertycha takie uzasadnienie jest i to nawet całkiem zborne i logiczne. Nie widzę więc powodu dlaczego odrzucać jego wypowiedzi tylko dlatego, że się komuś nie podobają, lub są „politically incorrect”.

  Polubienie

 10. Ja to się generalnie na h. nie znam i w zasadzie to mnie to nie interesuje (choć przyznam że się troszkę podczas tej dyskusji dokształciłem). Celem moich wypowiedzi było pokazanie że autor powyższego komentarza nie ma racji.
  Odnośnie pktu 2 myślę że wystarczająco jasno pokazałem że mutacja to nie to samo co choroba.
  Odnośnie pktu 3 to
  (1) badania pokazują że nie ma skutecznych sposobów na wyleczenie z h.
  (2) natomiast argumentacja: Jeśli X ma podłoże kulturowe (+w domyśle: i nie podoba się mi i ludziom o moich poglądach) to powinien być uznany za występek i ścigany za obrazę moralności publicznej – jest na poziomie przedszkola.
  To, że coś ma podłoże kulturowe nie znaczy że jest w pełni zależne od człowieka i da się to zmienić.
  To, że coś jest odmienne od moich poglądów nie oznacza że powinno być ścigane jako występek, nawet jeśli jest generalnie bezużyteczne.
  Dałem się wciągnąć w dyskusję o to czym jest h. a nie to było moim celem.

  Jeśli chodzi o Maciusia to nie wykluczam go z dyskusji tylko uważam że nie powinien wypowiadać się z pozycji eksperta o czymś na czym się nie zna. Każdy może mieć poglądy (z grubsza) jakie tam mu pasują, ale jeżeli ktoś za publiczną kasę drukuje coś co jest efektem jego prywatnych amatorskich rozmyślań to uważam to za nadużycie.
  Jego argumentacja jest błędna logicznie:
  „Maciej Giertych który jest profesorem dendrologii, (zrobił habilitację z genetyki), twierdzi dalej, że homoseksualizm “nie jest stanem wrodzonym”, że “to defekt nabyty w drodze wychowania”.”
  Jeżeli (a lub b lub c lub d lub…) i nieprawda że a ==> b.
  To jest błąd logiczny.

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.