Kościół wspólnota czy instytucja?

Jeśli Kościół jest dla Ciebie wspólnotą ludzi dążących do zbawienia to na pewno zrozumiesz, że nikt (ale to absolutnie NIKT!!!) w Nim nie jest święty i potrafisz wybaczyć pomyłki i błędy wszystkim członkom Kościoła, także Jego liderom i pasterzom, bo i oni są ludźmi i mogą się mylić i grzeszyć tak jak i ty.

Ale jeśli Kościół jest dla Ciebie tylko instytucją, której głównym zadaniem jest dostarczanie tanich lub darmowych usług duchowych, to Twoje wymagania doskonałości u innych będą nie do zrealizowania i wtedy będziesz szukał każdej okazji, aby komuś dołożyć, skrytykować, ponarzekać i tym samym odwrócić uwagę od siebie i swoich niedoskonałości i grzechów.

Autor: komory

Absolutely not important

2 myśli na temat “Kościół wspólnota czy instytucja?”

  1. Papież Jan Paweł II, w swojej książce “Przekroczyć próg nadziei” pisze: “Pokazać komuś rzeczywistość grzechu, jego błąd, nie jest wcale równoznaczne z potępieniem go. Pokazanie komuś jego grzechu sprowadza się raczej wprost przeciwnie, do stworzenia warunków nawrócenia. Pierwszym bowiem warunkiem nawrócenia jest dla człowieka uświadomienie sobie własnej słabości i grzeszności (…) a następnie uznanie tego przed Bogiem, który ze swej strony nie oczekuje niczego więcej jak właśnie tego rozpoznania ludzkiej grzeszności, aby człowieka zbawić. A człowiek ze swej strony nie uczy się inaczej, jak właśnie przez takie rozpoznanie i przyznanie się do swoich błędów.”

    Polubienie

  2. A jaki jest autorytet rozumiany po chrześcijańsku?
    No i pasterz klęczący przed owcą, to wcale niekoniecznie upadek autorytetu. Przyznanie się do pomyłki nie podkopuje autorytetu, wprost przeciwnie wzmacnia go.

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.