prawo do prawdy …


Każdy człowiek, w każdej kulturze i w każdej sytuacji ma prawo do prawdy, ma prawo do bycia poinformowanym bez manipulacji o jego ultymatywnym przeznaczeniu i ostatecznym sensie życia. Tam gdzie prawda jest ukrywana lub manipulowana w imię jakichkolwiek wartości czy pseudo wartości, tam nie ma mowy o sprawiedliwości, o zachowaniu praw człowieka, o wolności i rzetelności.

Św. Paweł w swoim Liście do Rzymian już na samym wstępie pisze: „Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta.” (Rz 1:18)

Co więcej taka manipulacja prawdą, jej ukrywanie i lekceważenie sprowadza w konsekwencji na człowieka największą biedę moralną, duchową i personalną: „Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. Podając się za mądrych stali się głupimi. I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo … zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.” (Rz 1:21-25)

Trzeba nam więc nieustannie ludzi, którzy w porę i nie w porę (2 Tm 4:1-5) głosić będą prawdę w całym jej blasku (Veritatis Splendor).

Autor: komory

Absolutely not important

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.