Profesjonalizm …

Montreal – 13 stycznia 2003.

Dziesięć lat temu w diecezji św. Hieronima w parafii Pointe –Calumet/Kanada 295 chrztów zostało uznane za nieważne z powodu niefrasobliwości szafarza sakramentu. Od kilku już lat diecezja kontaktuje się z rodzicami dzieci proponując im powtórzenie Sakramentu Chrztu.

Sakrament Chrztu –jak wiadomo- może być udzielany przez każdego dorosłego człowieka. Nie musi nim być kapłan. Począwszy od 1991 roku osoba świecka udzielająca tegoż sakramentu robiła to po swojemu, lekceważąc w tym względzie przepisy Kościoła. Otóż świecki szafarz sakramentu kazał rodzicom dziecka polewać wodą głowę dziecka, a sam wypowiadał słowa formuły sakramentalnej nad dzieckiem. Dopiero w 1996 roku babcia pewnego dziecka zauważyła te dwie nieprawidłowości, a mianowicie, że to ta sama osoba powinna polewać wodą głowę dziecka i jednocześnie wypowiadać słowa formuły sakramentalnej: NN, Ja Ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego., a nie błogosławieństwa.

Tak to bywa, kiedy „niefrasobliwi nieprofesjonaliści pchają się do biznesu”. Proboszczowie uważajcie, kiedy zlecacie coś „nieprofesjonalistom”

Reklamy

Autor: komory

Absolutely not important

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s