:: – czy Ewangelia jest „all inclusive”?

Bardzo często słyszy się pozornie poprawne rozumowanie, że skoro Pan Bóg kocha wszystkich i nikogo ze zbawienia nie wyklucza, to i my nie powinniśmy na ten temat zabierać głosu, a już broń boże kogoś osądzać, czy zwracać uwagę na czyjeś błędy i grzechy. Skoro bowiem język Ewangelii jest „all inclusive”, to jakim prawem ktoś może wytykać czyjeś błędy i grzechy. Pan Jezus głosi przebaczającą miłość a nie potępianie i osądzanie …

 Jako argumenty z Ewangelii przytacza się i np. słowa Chrystusa:

„nie sądźcie, abyście i wy nie byli sądzeni”,  „zezwólcie chwastom róść aż do żniwa …” itp., itd.

Dosyć dziwne, pokrętne i bardzo niebezpieczne jest to rozumowanie. Skoro bowiem Jezus jest według tych „laksystycznych egzegetów” taki permisywistyczny i pozwalający na wszystko, to dlaczego tak bardzo walczy z faryzeuszami, dlaczego „straszy” wizjami sądu ostatecznego, dlaczego ustawicznie nawołuje do nawrócenia, dlaczego odpuszcza grzechy i ustanawia sakrament Spowiedzi ???? przecież to wszystko nie jest potrzebne, jest po prostu pozbawione sensu skoro Pan Bóg tak bardzo kocha wszystkich ludzi – nawet tych, którzy sobie z Niego kpią!

Czy nie jest tak, że Pan Bóg rzeczywiście i na pewno nie wyklucza nikogo ze zbawienia, ale !!!! dopuszcza fakt, że skoro dał nam prawdziwą wolność to my sami możemy się ze zbawienia wykluczyć. I to jest coś czego laksystyczni i permisywistyczni „teologowie” nie chcą przyjąć, negując tym samym realność największego daru jaki od Boga otrzymaliśmy, daru wolności. Skoro bowiem, bez względu na to co robię Bóg, który wszystkich (all inclusive) kocha i tak mnie na siłę i wbrew mnie samemu do zbawienia doprowadzi, to moja wolność jest tylko pozorna i marionetkowa.

Autor: komory

Absolutely not important

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.