„Nowenna Pompejańska”

Ostatnio robi furorę „Nowenna Pompejańska”
Więcej informacji na ten temat na trzech stronach:
1 – http://pompejanska.rosemaria.pl/
2 –http://www.mati.com.pl/paulini3/templates/Do_pobrania/Nowenna%20pompejanska.pdf
3 – http://stacja7.pl/modlitwa/jak-modlic-sie-nowenna-pompejanska/

Historia Nowenny Pompejańskiej związana jest z osobą błogosławionego Bartłomieja Longa. Ten Włoch, początkowo satanista i antyklerykał, po nawróceniu stał się żarliwym propagatorem modlitwy różańcowej. Jako świecki tercjarz dominikański przyjął imię brata Rosario. Rozwinął w Pompejach działalność misyjną i społeczną. Przyczynił się do wzniesienia Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, czyniąc z tego miasta centrum kultu Maryi Różańcowej. Został beatyfikowały przez papieża Jana Pawła II 26 października 1980 roku.

Obietnica Matki Bożej dotycząca odmawiania różańca została opisana przez błogosławionego Bartłomieja Longa. Nowenna Pompejańska jest nowenną różańcową. Przez każdy dzień nowenny odmawia się różaniec z dodatkową modlitwą. Dzięki Nowennie Pompejańskiej wyproszono wiele łask i cudów.

Nowenna pompejańska krok po kroku przez 54 dni

1 – Najpierw żegnamy się znakiem krzyża.
2 – Potem podajemy intencję i mówimy:
Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego„.

3 – Teraz czas na modlitwy początkowe różańca (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) – odmawiamy jeden raz, na początku nowenny w danym dniu.

4 – Następnie odmawiamy różaniec – piętnaście (dwadzieścia) tajemnic. UWAGA! Nie trzeba ich odmawiać na raz, można podzielić np. tak, ze rano modlimy się tajemnicami radosnymi, w południe tajemnicami bolesnymi, a wieczorem – chwalebnymi.

5 – Po skończeniu każdej części różańca modlimy się krótką modlitwą (błagalną lub dziękczynną) – są one wymienione niżej.

6 – Na samym końcu modlimy się modlitwą „Pod Twoją obronę” oraz trzy razy z ufnością i wiarą mówimy: „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!

Modlitwy błagalne w nowennie pompejańskiej przez pierwsze 27 dni nowenny.
 
Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i?przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

****************************************************

Modlitwy dziękczynne – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny.
 
Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Autor: komory

Absolutely not important

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.