Tydzień Miłosierdzia

W dniach 23-29 kwietnia 2017 r. przeżywamy w Kościele w Polsce 73. Tydzień Miłosierdzia. W tym roku przebiega on pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

Tydzień Miłosierdzia jest kontynuacją inicjatywy, podjętej w 1937 r. podczas spotkania dyrektorów diecezjalnych Caritas, zorganizowania Dni Miłosierdzia, obchodzonych pierwotnie w październiku. Od 2013 roku początek Tygodnia Miłosierdzia przypada w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Jest to jednocześnie dzień patronalnego święta Caritas w Polsce.

Decyzją Episkopatu Polski ofiary zbierane do puszek w dniu 23 kwietnia 2017 r. w kościołach w całej Polsce, będą przeznaczone na pomoc dla ofiar wojny w Syrii.

Celem Tygodnia Miłosierdzia jest przede wszystkim formacja – budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień, służą także prezentacji pracy, jaką różne organizacje charytatywne wykonują na polu pomocy charytatywnej i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia… [www.caritas.pl]

Autor: komory

Absolutely not important

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.